W ramach projektu Girls go IT, który realizowany jest przez Katedrę Informatyki AGH współorganizujemy cykl wykładów: "Jak zaplanować swoją ścieżkę kariery w IT?". Więcej informacji na załączonym plakacie ...

Wykłady z serii „Jak zaplanować swoją ścieżkę kariery w IT?” to inspirujące sesje z ekspertkami, które osiągnęły sukces w branży IT. Mentorkami projektu były kobiety, których pasją jest pomaganie innym kobietom w odkrywaniu własnej ścieżki prowadzącej do kariery.

Weronika T. Adrian, adiunkt w Katedrze Informatyki Stosowanej WEAIiIB AGH, prowadzi badania z zakresu sztucznej inteligencji. W poprowadzonym wykładzie opowiedziała o swojej ścieżce do kariery prowadzącej przez kilka krajów, firm i uczelni. Zdradziła co i dlaczego studiowała na AGH, jak znalazła się na praktykach w Szwajcarii oraz na stażu w Kalifornii. Podpowiedziała też na co zwracać uwagę planując swoją przyszłość oraz co robić w chwilach zwątpienia.

Absolwentka studiów podyplomowych z zakresu IT Security, Emma Kocik, zajmująca się szerzeniem wiedzy o zagrożeniach w budowaniu IT Security awareness. Kobieta, która połączyła swoją pasję do bezpieczeństwa komputerowego z pasją do podróży opowiedziała na wykładzie o tym, w jaki sposób radzić sobie z przemocą w Internecie.

Katarzyna Rycerze, adiunkt w Katedrze Informatyki AGH, zajmuje się obliczeniami rozproszonymi, rozwojem środowisk dla symulacji wielkoskalowych oraz metodami i narzędziami informatycznymi wpierającymi aplikacje naukowe oraz informatyką kwantową. Podczas wykładu przedstawiła wprowadzenie do algorytmów kwantowych oraz aktualny stan publicznie dostępnych komputerów kwantowych, a także przegląd nowych perspektywach w badaniach na ten temat.

Katarzyna Karus-Wysocka (UX team leaderka) oraz Dominika Dubowik (Product Designerka) podzieliły się swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu UX i doradziły jak rozpocząć karierę w tej dziedzinie. Karus-Wysocka jest absolwentką Informatyki na Politechnice Krakowskiej, z wykształcenia jest specjalistką ds. bezpieczeństwa sieci. Dubowik zaczęła od studiowania Architektury i Urbanistyki, a wtedy odkryła, że planowanie i rozwiązywanie problemów użytkownika jest czymś co ją fascynuje. Obie Panie pracują obecnie w Motorola Solutions.

Justyna Gwóźdź, która poznała branżę IT z wielu możliwych stron. Jej pasją jest pomaganie zespołom. Tematem wykładu było: „Agile – o co w tym chodzi?”. Wykładowczyni opowiedziała o różnych zwinnych podejściach do wytwarzania oprogramowania.

Ostatni przed wakacjami wykład poprowadziła Paulina Pytel. Studiowała ona Informatykę na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, a od pięciu lat zawodowe zajmuje się marketingiem. W swojej pracy kieruje się filozofią #GrowWithUs, a wszystkie działania opiera o #DataDriven. Podczas wykładu opowiedziała o tym, jak przy pomocy odpowiednich mechanizmów, mierzyć i analizować skuteczność sprzedaży w sklepach internetowych oraz jak zaimplementować te narzędzia.

  • 3 lata, 5 miesięcy temu