Nasze zadania

Nasza Fundacja powstała w 2020 roku przy Instytucie Informatyki AGH. Jej głównym celem jest pokazanie kobietom, że w branży IT jest dla nich miejsce i warto kształcić się w tym kierunku. Budujemy społeczność, która pomaga im w rozpoczęciu edukacji oraz kariery zawodowej. Naszymi inicjatywami chcemy inspirować kobiety, tak aby znalazły w sobie odwagę do spełniania swoich celów.

Najważniejsze jest dla nas to, aby popularyzować IT wśród kobiet i pokazać im, że warto podjąć działanie. Dziewczynom często wydaje się, że Informatyka nie jest ciekawym kierunkiem rozwoju lub jest dla nich zbyt trudna. Z historii naszych kursantek wynika, że po rozpoczęciu nauki ich podejście zupełnie się zmienia.

Chcemy, żeby kobiety wiedziały, że świat IT jest różnorodny i fascynujący, a każda z nich może znaleźć w nim coś dla siebie.

Zachęcenie dziewcząt do rozwijania się na technicznych kierunkach studiów oraz kontynuowania edukacji w IT jest jednym z naszych priorytetów. Ten cel realizujemy poprzez aktywne działania, m.in.: zapewnienie edukacji w dziedzinie IT oraz zwiększenia świadomości znaczenia edukacji STEM dla dziewcząt i kobiet.

Zachęcamy kobiety do nawiązywania kontaktów branżowych, rozwijania umiejętności korzystania z technologii cyfrowych oraz skutecznego konkurowania na rynku pracy. W tym celu kierujemy dialogiem społecznym i podejmujemy działania mające na celu zgromadzenie liderów i zwolenników branży, aby zaangażować, połączyć i zainspirować oraz wspierać społeczność ekspertów, którzy pomogą zachęcić kobiety do rozwoju w branży technologicznej i obejmowania stanowisk w dziedzinach związanych z IT.