Tylko do 10 października trwa rekrutacja na darmowy kurs online Girls Go IT: Podstawy programowania w języku Java organizowany przez Wydział Informatyki AGH we współpracy z naszą fundacją. Zapisy i więcej szczegółów można znaleźć na stronie kursu.

Girls Go IT - Podstawy programowania w języku Java to kolejna część projektu realizowanego w ramach grantu przyznanego przez Fundację Motorola Solutions. Bezpłatny kurs dedykowany jest dla uczennic szkół średnich, które chcą rozwinąć swoje umiejętności w programowaniu.

Dla kogo jest ten kurs?

Projekt przeznaczony jest dla:

  • uczennic klas 3 i 4 liceum ogólnokształcącego lub klas 4 i 5 technikum o profilach: informatycznym lub elektronicznym lub matematycznym,
  • studentek dowolnego kierunku na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Dlaczego warto wziąć udział w kursie?

W trakcie kursu nauczysz się w praktyce jak stworzyć kompletną aplikację w języku Java. Wraz z prowadzącą kurs, stworzysz symulację świata, który będzie ewoluował na Twoich oczach. Zaprogramujesz środowisko ze zwierzętami, które jedzą, przemieszczają się i rozmnażają.

Po ukończeniu projektu będziesz potrafiła napisać kompletny program w języku Java i przetestować poprawność jego działania.

Dodatkowo, w trakcie trwania kursu organizowane będą rozmowy z mentorkami, które podzielą się swoim doświadczeniem oraz odpowiedzą na nurtujące Cię pytania!

Udział w kursie jest całkowicie bezpłatny, a po jego ukończeniu otrzymasz imienne świadectwo potwierdzające zdobyte umiejętności.

  • 8 miesięcy, 3 tygodnie temu