Pani Izabela skończyła studia na Uniwersytecie Jagiellońskim, na kierunku Prawo. Po studiach rozpoczęła drogę do uzyskania tytułu notariusza. Jak sama mówi, w połowie tej drogi zdecydowała się zakończyć swoją karierę.

Pani Izabela miała w swoim otoczeniu ludzi związanych z branżą IT, co skłoniło ją do zainteresowania się nią i poszukania takiej dziedziny, w której mogłaby się odnaleźć. Na własną rękę rozpoczęła naukę programowania w języku Java, a po jakimś czasie natknęła się na ogłoszenie o rekrutacji na nasz kurs – Girls Go IT: Tworzenie nowoczesnych aplikacji internetowych.

W trakcie trwania kursu Pani Izabela zgłębiała interesujące ją tematy i (jak podkreśla w rozmowie z nami) kurs był dla niej świetnym doświadczeniem, na którym otrzymała różne wskazówki, poznała przydatne źródła i mogła liczyć na rozwianie wszelkich wątpliwości.

Po kursie zgłosiła się na letni staż na stanowisko SDET (Software Development Engineer in Test). Po ukończeniu stażu jako jedna z 3 osób otrzymała propozycję stałej współpracy z firmą, w której pracuje do teraz. W między czasie awansowała na wyższe stanowisko, a obecnie pracuje głównie z JS i Cypress, testując aplikacje frontendowe.

Chcesz sprawdzić czy branża IT to miejsce dla Ciebie? Zaobserwuj fundację na Facebooku oraz LinkedIn i wypatruj informacji o rekrutacji na kurs Girl Go IT!

  • 3 miesiące temu