Pamiętacie nasz konkurs „Podyplomowe z VirtusLab”?

W maju 2021 roku, cztery laureatki, wybrane spośród kursantek „Girls Go IT” otrzymały dofinansowanie na opłacenie studiów podyplomowych i niedługo później rozpoczęły naukę na kierunku Data Science” prowadzonym przez Instytut Informatyki AGH.

Dziś z wielką przyjemnością chcemy Wam przybliżyć historię pani Moniki, jednej z laureatek konkursu.

Pani Monika zdobyła tytuł magistra na kierunku Inżynieria Biomedyczna na Akademii Górniczo-Hutniczej. Zgłosiła się do konkursu, ponieważ chciała poszerzyć swoje umiejętności z zakresu analizy danych. „Dane otaczają nas wszędzie, zależało mi na poznaniu narzędzi do ich analizy oraz na nauczeniu się ich właściwego przetwarzania." – podkreśliła w rozmowie z nami.

Zajęcia pozwoliły jej ugruntować posiadaną już wiedzę, a także odnaleźć dalsze kierunki rozwoju. Szeroki i dobrze opracowany zakres materiału, prace domowe i zaliczenia pomogły pani Monice w stawianiu kolejnych kroków w nauce i umożliwiały ocenę jej postępów. To wszystko pozwoliło na lepsze określenie kierunku w jakich chce się dalej rozwijać zawodowo.

Od października 2022 Pani Monika rozpoczęła nową pracę na stanowisku z Python Developer, gdzie na co dzień będzie możę wykorzystywać zdobyte umiejętności i poznane narzędzia (m.in. SQL oraz biblioteki: Pandas, NumPy i Matplotlib). Co więcej, projekt dyplomowy, wykonany przez panią Monikę na zakończenie studiów, był jednym z atutów, które pomogły jej w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej.

Ogromnie cieszymy się z sukcesów pani Moniki i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy w jej karierze!

 

  • 1 rok, 1 miesiąc temu