Dziewczyno, kobieto, szanowna Pani - jeśli szukasz swojej ścieżki zawodowej? Myślisz o cyberbezpieczeństwie, ale masz obawy, czy to właściwy kierunek dla Ciebie? Nie wiesz, jak zacząć? Pomożemy Ci w tym! Zapraszamy na bezpłatny dwudniowy warsztat pt. „Czy cyberbezpieczeństwo jest dzisiaj właściwą ścieżką kariery?”, na którym postaramy się krok po kroku pokazać Ci, jak może kształtować się Twoja przyszła kariera w cyberbezpieczeństwie.

Znakomici prelegenci, którzy od lat zajmują się security przekażą na czym polega ich codzienna praca. Zapoznaj się z agendą warsztatów. Poznaj naszych prelegentów i zapisz się już dziś, bo liczba miejsc jest ograniczona. To elitarne warsztaty dla elitarnej grupy 20 uczestniczek, których na koniec uhonorujemy certyfikatem ukończenia.
Bezpłatne dwudniowe warsztaty organizuje Fundacja Try IT we współudziale Wydziału Informatyki AGH oraz we współpracy z firmą SoftFlow, która specjalizuje się w budowie nowoczesnych rozwiązań Data Center: od sieci, przez infrastrukturę serwerową, bezpieczeństwo, do monitoringu i automatyzacji procesów w organizacjach.

Do kogo skierowany jest warsztat cyberbezpieczeństwa?
Jeśli jesteś kobietą w wieku do 35 roku życia, skończyłaś studia lub jesteś w ich trakcie i interesuje Cię tematyka IT a zwłaszcza cyberbezpieczeństwo – ten warsztat jest właśnie dla Ciebie. Udział w projekcie nie wymaga fachowej wiedzy technicznej. Wymagamy jedynie podstawowych umiejętności korzystania z komputera i sieci.

Jaki jest cel warsztatów?
Warsztaty opracowaliśmy tak, aby wprowadziły Cię krok po kroku w tematykę cyberbezpieczeństwa i pomogły Ci zdecydować, czy ta ścieżka kariery jest dla Ciebie. Podczas dwudniowych warsztatów przedstawimy kobiety „bezpieczniczki”, które pracują w dużych korporacjach i na co dzień obsługują incydenty bezpieczeństwa stojąc na straży ciągłości działania organizacji. Zaprezentujemy plan projektowania ścieżki kariery i powiemy, co jest obecnie na topie w cyberbezpieczeństwie. Inspirujące wykłady z kobietami, które odniosły sukces w branży IT to tylko część warsztatów.

Będą też zajęcia prowadzone przez inżynierów bezpieczeństwa firmy SoftFlow oraz wykładowców Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, w warsztatach wezmą udział specjalistki od cyberbezpieczeństwa, które podzielą się swoją praktyką i doświadczeniem. Spotkania i rozmowy z kobietami, które osiągnęły duży sukces w dziedzinie IT, udowodnią Ci jak ważne i potrzebne jest aktywne zaangażowanie kobiet w rozwój nowych technologii a także będą okazją do odkrycia swojego potencjału z obszaru budowania pewności siebie w tej sferze i zaplanowania ścieżki dalszej kariery. Warsztaty pozwolą Ci także na nawiązanie licznych kontaktów branżowych.

Organizacja i plan warsztatów
Udział w warsztatach jest bezpłatny: uczestniczkom zapewniamy udział w zajęciach wraz z przerwami kawowymi i lunchami oraz zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych ze śniadaniem w hotelu ****NYX.

Każda z uczestniczek spoza Warszawy jest zobowiązana zapewnić sobie transport na miejsce, gdzie będą odbywały się warsztaty

Data warsztatów: 20-21 kwietnia 2024 r.
Miejsce warsztatów: Budynek Varso Place, sala Design (poziom 1), ul. Chmielna 73, 00-801 Warszawa
Zakwaterowanie: Hotel NYX – sąsiaduje z budynkiem Varso Place, ul. Chmielna 71, 00-801 Warszawa

Agenda warsztatów:

20 kwietnia (sobota)

11:00 – 11:30 powitalna kawa i prezentacja programu

11:30 – 13:00 jak projektować ścieżkę kariery po ukończeniu studiów technicznych, czyli dlaczego warto wybrać cyberbezpieczeństwo? Czyli: dane o atakach, z czym borykają się firmy, czy brakuje ludzi zajmujących się security. Jakie umiejętności są wymagane, jak kształtują się zarobki ludzi w branży?

Prowadząca: Agnieszka Wielądek - Community Manager Cyber Women Community i CSO Council. Pasjonatka nowych technologii i ludzi pracujących w branży cybersecurity.

Alina Zając - Solution Manager IT security Manager / CERT Head PL

13:00 – 13:10 przerwa na kawę

13:10 – 14:30 Fakty i mity cyberbezpieczeństwa: rola kobiet i zróżnicowane specjalizacje zawodowe

Prowadząca: Aleksandra Rybak - Cybersecurity Leader w State Street| Information Security Officer | Vice President | CISSP

 

14:30 – 15:30 lunch

15:30 – 16:30 sesja techniczna: co się dzieje na rynku cyberbezpieczeństwa? Jak nie zostać w tyle:

 • czy dyrektywa NIS2 otworzy oczy na problemy cyberbezpieczeństwa dla szerszego grona firm w Polsce?
 • Case Study dla przedsiębiorstwa. Jak stworzyć kompletne systemy cyberbezpieczeństwa?

Na konkretnych przykładach

 • Poszczególne składniki systemów bezpieczeństwa w działaniu przedsiębiorstwa.
 • Zero Trust – na zaufanie to trzeba sobie zasłużyć. Moda czy przyszła norma?
 • Bezpieczeństwo dla chmury czy chmura dla bezpieczeństwa? O wzajemnym przenikaniu się tych dwóch nierozłącznych technologii.

Pod koniec sesja pytań z nagrodami (kahoot!)

Prowadzący: inżynierowie SoftFlow

16:30 – 17:00 pytania do prowadzących Q&A

 

21 kwietnia (niedziela)

9:30 – 10:00 kawa i przedstawienie programu dnia

10:00 – 11:00 – Wędrówka przez świat Cisco: od sieciowych początków do cyberbezpieczeństwa i zasady „Nie Ufaj” -  Sprawdzaj!       

Prowadząca  – Aleksandra Sosnowska, Networking Experience Specialist w Cisco

 

11:00 – 11:10 – przerwa na kawę

11:10 – 12:00  – (ISC)^2 CISSP, CCNA, NGFW i wiele innych skrótowców - czyli jak w świecie Cyber kot chodził po klawiaturze. Przybliżymy pojęcia dzięki którym łatwiej wejdziesz w ten świat.

Prowadząca – inż. Aleksandra Radziszewska, Wydział Informatyki na Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie

 

12:00 – 13:30Kobieta na rynku pracy – co nas ogranicza a co wręcz przeciwnie?

Prowadząca: Urszula Krawczyk – Prezes Fundacji Akademii Kobiet Skutecznych i Redaktor Naczelna Magazynu „Czerwona Szpilka”

 

13:30 – 14:30 – lunch

14:30 – 15:00 – rozdanie certyfikatów i zakończenie spotkania, wspólne zdjęcia

 • W trakcie warsztatów zdobędziesz wiedzę od kobiet, które odniosły sukces w branży cyberbezpieczeństwa. Nie co dzień można się z nimi spotkać i porozmawiać.
 • Poszerzysz umiejętności z dziedziny security, które warto odkryć i wykorzystać,
 • Odkryjesz możliwości jakie daje cyberbezpieczeństwo we współczesnym świecie i zobaczysz jak wiele obszarów można jeszcze zagospodarować.
 • Być może na warsztatach odkryjesz swoją nową pasję!
 • Zbudujemy twoją pewność siebie i przekonanie, że dziewczyny radzą sobie świetnie pracując w branży technologicznej.

Będzie się działo! Nie zwlekaj, liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona. Zapisz się już teraz.

 • 1 miesiąc, 4 tygodnie temu