Trwa nabór do drugiej edycji projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Rekrutacja potrwa od 21 kwietnia do 15 czerwca. Zapraszamy!

21 kwietnia rozpoczął się nabór do projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego. To już druga edycja projektu, który ma na celu podnoszenie kompetencji nauczycieli z zakresu programowania i nauczania informatyki oraz jej popularyzację wśród uczniów.

W pierwszej edycji wzięło udział ponad 350 grantobiorców z całego kraju, którzy uczestniczyli w bezpłatnych szkoleniach stacjonarnych i e-learningowych organizowanych przez uczelnie partnerskie Politechnikę Łódzką, Politechnikę Warszawską, Politechnikę Gdańską, Politechnikę wrocławską, Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie oraz prowadzili koła informatyczne w swoich szkołach lub innych placówkach związanych z edukacją.

Każdy z grantobiorców otrzymał również grant finansowy w wysokości 800 zł miesięcznie, przeznaczony na działalność związaną z realizacją koła informatycznego i samokształcenie, podnoszenie własnych kompetencji, wraz ze wsparciem w jego rozliczeniu.

W drugiej edycji wezmą udział dotychczasowi grantobiorcy, którzy chcą kontynuować swoją przygodę z CMI oraz nowi uczestnicy, którzy dopiero dołączą do projektu.  W CMI można złożyć wnioski o maksymalnie 2 granty, czyli prowadzić maksymalnie 2 koła informatyczne.

Tutaj możesz zapoznać się z dokumentami grantowymi oraz aplikować o grant.

  • 3 lata, 10 miesięcy temu