Bezpłatne kursy Internetowe


Jeżeli interesujesz się informatyką i chcesz zdobyć nowe umiejętności lub poszerzyć stare, zachęcamy do poszukania odpowiedniego kursu online!
W Internecie znajduje się mnóstwo bezpłatnych szkoleń, które nie tylko pozwalają zdobyć lub poszerzyć wiedzę z zakresu szeroko pojmowanej informatyki (zarówno tej ścisłej jak i technicznej), ale i uzyskać certyfikaty potwierdzające zdobyte umiejętności. Część z nich jest dedykowana dla kobiet i dziewcząt.


Przykładowe bazy bezpłatnych kursów online

  • Kursy UDACITY obejmują m.in. zagadnienia dotyczące języków programowania (takich jak JavaScript i Python) uczenia maszynowego, analizy i wizualizacji danych, bezpieczeństwa sieci teleinformatycznych, algorytmiki. Materiały są dostępne w języku angielskim.
  • Kursy MIT obejmują m.in. wstęp do informatyki, języki programowania (np. Java, Python, C++), matematykę (w tym algebra liniowa, probabilistyka i statystyka), uczenie maszynowe i algorytmikę. Materiały są dostępne w języku angielskim.
  • Kursy Coursera dotyczą m.in. cyberbezpieczeństwa, statystyki, kryptografii, języków programowania (np. Python, Java, C++), aplikacji mobilnych (Andorid oraz iOS), wizualizacji i analizy danych, algorytmów i sztucznej inteligencji. Materiały są dostępne w różnych językach, w tym w języku angielskim.
  • Kursy CISCO dotyczące programowania, cyberbezpieczeństwa, Internetu rzeczy, analizy danych i sieci teleinformatycznych. Materiały są dostępne w różnych językach, w tym w języku angielskim.
  • Kursy edX z zakresu programowania (w tym C, Java, Python, aplikacje iOS i Android, Raspberry Pi, Big Data, chmury obliczeniowe, tworzenie gier i stron internetowych), analizy danych (w tym uczenie maszynowe, bazy danych typu SQL i noSQL, eksploracja danych), cyberbezpieczeństwa, oraz wiele innych. Materiały są dostępne w języku angielskim.

Więcej kursów można odnaleźć na stronie Class Central.

  • 2 lata, 2 miesiące temu