Chcę się uczyć

Łączymy kobiety niedostatecznie reprezentowane w celu zbudowania bardziej zróżnicowanej społeczności w branży technologicznej. Zachęcamy kobiety do nawiązywania kontaktów branżowych, poprawy umiejętności korzystania z technologii cyfrowych oraz skutecznego konkurowania i zakłócania nierówności płci w środowisku pracy. W tym celu kierujemy dialogiem społecznym i podejmujemy działania mające na celu zgromadzenie liderów i zwolenników branży, aby zaangażować, połączyć i zainspirować oraz wspierać społeczność ekspertów, którzy pomogą zachęcić kobiety do rozwoju w branży technologicznej i obejmowania stanowisk w dziedzinach związanych z nauką i technologią.

Ułatwiamy także dziewczętom wstęp na techniczne kierunki studiów oraz kontynuowanie kursu kariery w IT. Ten cel realizujemy poprzez aktywne działania w kierunku poprawy uczestnictwa i osiągnięć dziewcząt w edukacji w STEM, zapewnienia edukacji w dziedzinie IT uwzględniającej aspekt płci (m. in. poprzez szkolenie ekspertów, tworzenie treści edukacyjnych i pedagogikę) a także zwiększenia świadomości znaczenia edukacji STEM dla dziewcząt i kobiet.

Bądź na bieżąco z projektami oraz inicjatywami dla dziewcząt i kobiet chcących rozwijać swoją karierę w sektorze IT. W tym celu śledź aktualności na naszej stronie oraz zaglądaj do zakładki Inicjatywy, która wkrótce pojawi się na naszej stronie.